Predseda: Peter Skučka

Lukostreľba je veľmi zaujímavý koníček, o ktorý je veľký záujem, no nie každý sa k tejto činnosti vie dostať. Úlohou tohto krúžku je spojiť študentov TUZVO, ktorí o túto činnosť majú vážnejší záujem.
Rozhodli sme sa venovať inštinktívnej 3D lukostreľbe. Ako najvhodnejšiu voľbu pre našich strelcov považujeme luky typu Longbow s reflexom a lovecké reflexné luky. A preto v tomto článku našim predstavujeme krúžok športovej lukostreľby pri TUZVO, ktorý aktívne pôsobí od roku 2013 v budove Ústavu telesnej výchovy a športu. Tréningy sa uskutočňujú v priestoroch malej telocvične počas zimných mesiacov pre udržanie formy s dodržaním predpisových vzdialeností a bezpečnostných stanov. A v závislosti od počasia a bezpečnosti v letných mesiacoch sa tréningy uskutočňujú v parku neďaleko vysokoškolského internátu Bariny. Študenti nás navštevujú predovšetkým vo voľnom čase za účelom trávenia času nezáväzným oddychom pri možno inom type športu.
Krúžok sa zúčastňuje na Lesníckych dňoch vo Zvolene popri ostatných záujmových aktivitách svojimi ukážkami streľby, ale hlavne možnosťou návštevníkov, prevažne materských a základných škôl, vyskúšať si zastrieľať z luku alebo sa zúčastňuje popri iných študentmi organizovanými aktivitách.
V priestoroch veľkej telocvične sa zapájame v rámci dňa pre zamestnancov univerzity s rodinami, kde majú zúčastnení taktiež možnosť stráviť voľnú chvíľu s lukom v ruke a s poskytnutím základov techniky streľby.
Počty členov sú kolísavé vzhľadom na súlad rozvrhov študentov a termíny tréningov. Týmto by sme chceli osloviť nielen tých študentov, ktorí už o nás počuli, ale dať do povedomia aj novým študentom, ktorí nemali možno toľko príležitostí sa o našej činnosti dozvedieť. Všetci priaznivci naklonení streľbou lukom sú u nás vítaní. Všetky informácie o nás nájdete na Facebooku na uzavretej stránke TUZVO Archery, kde vás veľmi radi privítame a odpovieme na vaše otázky.

  • 2017

    text
  • 2013

    Krúžok športovej lukostreľby pri TUZVO začal aktívne pôsobiť v budove Ústavu telesnej výchovy a športu vo Zvolene.

Neexistuje žiadna galéria zodpovedajúca vašemu id alebo bola vymazaná

Peter Skučka