Predseda: Ing. Pavol Gejdoš, PhD.

Folklórny súbor Poľana pracuje pri Technickej univerzite vo Zvolene od roku 1955. Už pri svojom zrode na prelome rokov 1955 - 1956 si súbor dal do vienka rozvíjanie ľudových tradícií predovšetkým regiónu Podpoľania a podľa majestátneho vulkánu dominujúcemu tomuto kraju prijal aj meno „Poľana“.

Ako v minulosti, tak aj dnes sú členmi súboru mladí ľudia, prevažne študenti a zamestnanci univerzity, ako aj mládež zo Zvolena a okolia, pre ktorých sa ľudový tanec a pieseň stali záľubou. V súčasnosti má súbor okolo 50 členov, ktorí pracujú v speváckej mužskej, speváckej ženskej, hudobnej a tanečnej zložke súboru.

Program súboru je zostavený z tancov a piesní z regiónu Podpoľania (Detva, Čerín, Hrochoť,...), Horehronia (Šumiac, Pohorelá), Gemera, Pliešoviec a Čierneho Balogu, pričom obe spevácke zložky, ako aj hudobná majú v repertoári piesne z celého Slovenska. V programe nechýbajú ani inštrumentálne nástroje ako sú fujary, píšťalky, ústne harmoniky, heligónka a drumbľa.
Počas svojej dlhoročnej činnosti absolvoval folklórny súbor Poľana stovky vystúpení doma i v zahraničí a vystúpeniam súboru tlieskali diváci v Rakúsku, Bulharsku, Poľsku, Francúzsku, Maďarsku, Českej republike, Ukrajine, Rusku, Srbsku, Chorvátsku, Taliansku, Portugalsku, Španielsku, Grécku, Belgicku, Turecku, Sírii, USA a Mexicu.

V súčasnosti folklórny súbor Poľana pracuje pod vedením riaditeľa súboru Ing. Pavla Gejdoša, PhD. a doc. Ing. Františka Chudého, CSc., ktorý je umeleckým vedúcim a choreografom súboru, vedúcim ľudovej hudby je Ing. Miroslav Danihel, PhD., vedúcim mužskej speváckej zložky je Ing. Alexander Králik a vedúcim ženskej speváckej zložky je Ing. Daniel Bebej, PhD.

 • 2017

  zahraničný zájazd Tatlisu, Cyprus
 • 2014 - doteraz

  Riaditeľ súboru - Pavol Gejdoš
 • 1989-2014

  Riaditeľ súboru - Anna Šatanová
 • 1970-1989

  Riaditeľ súboru - Emil Senko
 • 1964-1968

  Riaditeľ súboru - Miroslav Marko, Anton Višinský
 • 1959-1964

  Riaditeľ súboru - Marta Almássyová, Ľubomír Veselý
 • 1957-1958

  Riaditeľ súboru - Juraj Bialy
 • 1955-1956

  Založenie folklórneho súboru - riaditeľ súboru Ján Račko

Neexistuje žiadna galéria zodpovedajúca vašemu id alebo bola vymazaná