Sú záujmoví krúžok technickej univerzity vo Zvolene. Združujú hráčov, hrajúcich ale aj začínajúcich na poľovnícke nástroje a umožňuje im vzdelávanie a zdokonaľovanie v oblasti poľovníckej hudby, tradícií a osvety poľovníctva. Súbor TU Zvolen vystupuje v rôznych zloženiach, ale reprezentačnú časť tvoria deviati hráči, ktorí trénujú pod vedením Bohuslava Smutného -hornistu SND. V súbore sú mnohí hráči, ktorí sa prezentujú, aj ako sólisti, a úspešne reprezentujú súbor, aj na súťažiach odkiaľ nosia, či už ako sólisti, ale aj ako súbor mnoho ocenení. V súbore sú viac násobní víťazi v kategórií sólisti, ale aj samotný súbor je viac násobný víťaz súťaží a nesie si titul majster Slovenska. V októbri 2016 sa súbor zúčastnil na majstrovstvách Európy, kde sa dostal medzi tri najlepšie súbory, a tak si priniesol titul ,,účastník finále ME". V apríli 2017 sa súbor zúčastnil Akademickej súťaže trubačov, kde sa stal víťazom kategórie súbory. Naši sólisti na poľovnícke rohy obsadili prvé a tretie miesto.
Veľkú časť členov krúžku tvoria hrajúci hráči. Avšak potešujúce je, že sa do krúžku hlásia aj úplní začiatočníci, ktorí sa chcú venovať poľovníckej hudbe. To je dôkazom toho, že o tradície poľovníctva je na Slovensku záujem a že sa budú aj ďalej šíriť a zachovávať. K zachovávaniu týchto poľovníckych mravov nemalou mierou prispievajú aj trubači Technickej univerzity vo Zvolene.

 • Jún 2017

  Celoslovenská súťaž v hre na lesnicu a poľovnícky roh Hronsek 2017: Tomáš Burzala 2.miesto sólisti na lesnice, Jakub Badrna 1.miesto sólisti na poľovnícke rohy, Valentín Priehoda 2.miesto sólisti na poľovnícke rohy. Valentínske KuKuKô 1. miesto v kategórií súbory in B, Trubači TU Zvolen 2. miesto v kategórií súbory in B.
 • Apríl 2017

  Akademická súťaž trubačov a vábičov Kostelec nad černíma lesy: Valentínske KuKuKô 1. miesto v kategórií súbory. Jakub Badrna 1.miesto sólisti na poľovnícke rohy, Valentín Priehoda 3.miesto sólisti na poľovnícke rohy.
 • 2016

  Majstrovstvá Európy v poľovníckom trúbení Mariánske Lázne: Trubači TU Zvolen postup medzi tri najlepšie súbory Európy -účastníci Finále ME.
 • 2016

  Novým vedúcim krúžku sa stal Jakub Badrna.
 • 2016

  Celoslovenská súťaž v hre na lesnicu a poľovnícky roh Pelhřimov 2016: Jakub Badrna 1.miesto sólisti na poľovnícke rohy.
 • 2016

  Akademická súťaž trubačov a vábičov Zvolen 2016: Tomáš Burzala 2.miesto sólisti na lesnice, Valentín Priehoda 2.miesto sólisti na poľovnícke rohy, Jakub Badrna 3.miesto sólisti na poľovnícke rohy. Zvolenský Dixieland 3. miesto v kategórií súbory
 • 2015

  Celoslovenská súťaž v hre na lesnicu a poľovnícky roh Malacky 2015: Tomáš Burzala 1. miesto sólisti na lesnice, Valentín Priehoda 1. miesto sólisti na poľovnícke rohy, Ivana Bučková 2. miesto sólisti na poľovnícke rohy, Zvolenský Dixieland 1. miesto v kategórií súbory in B.
 • 2015

  Akademická súťaž trubačov a vábičov Kostelec nad černíma lesy: Valentín Priehoda 2. miesto sólisti na poľovnícke rohy, Ivana Bučková 3. miesto sólisti na poľovnícke rohy.
 • 2014

  Celoslovenská súťaž v hre na lesnicu a poľovnícky roh Lutila : Tomáš Burzala 1.miesto sólisti na lesnice, Ivana Bučková 2. miesto sólisti na poľovnícke rohy.
 • 2014 - 2015

  Vedúcim krúžku Tomáš Burzala.
 • 2014

  Krúžok začal pracovať pod vedením lektora Bohuslava Smutného
 • 2011-2014

  Vedúca krúžku Veronika Lehotská
 • 2010-2011

  Vedúca krúžku Michaela Bobríková
 • 2010

  Založenie Trubačského krúžku na TU Zvolen

Neexistuje žiadna galéria zodpovedajúca vašemu id alebo bola vymazaná

Anna Petrová