parallax background

Odborná prednáška vo vábení (Ing.Alojz Kaššák)

22 novembra, 2017
Výstavba voliér v priestoroch Sokoliarského strediska TUZVO
14 novembra, 2017
Duričské skúšky
13 januára, 2018

Odborná prednáška vo vábení (Ing.Alojz Kaššák)


Dňa 8.11.2017 sme pozvali pána Ing. Alojza Kaššáka (niekoľko násobného majstra vo vábení zveri) do našej školy na odbornú prednášku vo vábení zveri. Bol požiadaný, aby nám spravil odborný výklad ohľadom vábenia.
Začali sme ukážkami vábenia ostatnej zveri, kam patrí hlas rujnej srny, plač srnčaťa, zajačí nárek a imitovanie hlasu diviaka. Ku každej zveri nám vysvetlil ako ju vábiť.
Išlo o rady, ktoré nám budú nápomocné a budeme ich vedieť aplikovať najmä na súťažiach.

Po profesionálnom výklade vábenia ostatnej zveri sme prešli ku vábeniu rsp. Imitovaniu hlasu jeleňa. Ako prvým sme začali hlasom mladého hľadajúceho jeleňa. Po imitovaní tohto hlasu nám pán Kaššák vysvetlil, akým chybám sa vyvarovať. Ako ďalším bolo vábenie starého hľadajúceho jeleňa, jeleňa, ktorý ovládol čriedu jeleníc a nakoniec aj hlas vyhrážajúceho jeleňa. Všetky ukážky boli prezentované profesionálne a na kvalitných vábcoch.

Po odbornej ukážke prišiel priestor na naše otázky. Pýtali sme sa najmä na veci, ktoré nám robili problém. Napríklad išlo o imitovanie hlasu diviaka, ale taktiež nás zaujímalo aj podrobné vysvetlenie „zbíjania jeleníc“, čo robí veľa vábičom problém. Následne nám bola vysvetlená problematika vábničiek.

Celá prednáška bola na veľmi profesionálnej úrovni. Veľmi nám to pomôže pri našom ďalšom vábení v lesoch, pričom budeme vedieť kvalitnejšie a s lepšími úspechmi privábiť zver. Taktiež lepšie ovládame vábenie, ktoré budeme môcť aplikovať na súťažiach. V neposlednom rade nám to pomôže aj pri rozvoji nášho profesionálneho rastu v oblasti vábenia zveri. Následne po vyčerpaní našich otázok sme sa rozlúčili s pánom Kaššákom, ktorý nám ešte poprial veľa šťastia na súťažiach a taktiež veľa šťastia do nášho vábičského života.

Lovu, lesu a vábeniu zdar !


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *