parallax background

Akademická súťaž trubačov Kostelec ČR 2017

8 júna, 2017
Príprava materiálu na výrobu úľov a údržba školskej včelnice
1 júna, 2017
Česko-Slovenská súťaž poľovníckych trubačov Hronsek 2017
8 júna, 2017

Prvý aprílový deň sa na českom zámku v Kostelci nad Černýma Lesy konala v poradí už siedma Akademická súťaž trubačov a vábičov. Trubači z Technickej univerzity sa na nej ako na každom ročníku taktiež zúčastnili. Na súťaži sa zúčastnilo 138 trubačov z Česka a Slovenska, z toho 9 trubačov bolo z TU Zvolen.

Naši hráči boli na súťaž pripravený. Náročnú prípravu hráčov viedol už tradične lektor krúžku Bohuslav Smutný. Naši trubači súťažili v kategórií súbory in B a sólisti na lesnice a poľovnícke rohy.

Po obede, počas ktorého bolo sčitovanie hlasov z prvého kola, bolo jasné, kto pôjde do veľkého finále. V kategórií sólisti na lesnice sa doň prebojoval aj náš Tomáš Burzala. Kategóriu sólisti na poľovnícke rohy zastupovali naši trubači Valentín Priehoda a Jakub Badrna. Prekvapením bolo umiestnenie menšieho súboru Valentínske KuKuKô. To, že sa dostane do finále, bolo jasné hneď po tom, ako dohral v prvom kole. Dostal sa doň s obrovským náskokom proti iným českým súborom. Po náročnom finále sa karty trošku zamiešali. Prišlo vyhlásenie výsledkov a my sme netrpezlivo čakali ako sme dopadli. V kategórií sólisti na poľovnícke rohy Valnetín Priehoda obsadil tretie miesto a Jakub Badrna prvé. Súbor Valentínske KuKuKô svoj náskok ešte zvýšil a tak bol jednoznačný víťaz kategórie súbory.

Po nádhernom a úspešnom víkende sme sa museli rozlúčiť s priateľmi trubačmi a vydali sme sa na dlhú cestu smer Zvolen. Naša príprava však po tomto úspechu neskončila, práve že opačne. Začala sa zintenzívňovať lebo nás čakala ďalšia súťaž, tento krát na Slovensku- Celoslovenská súťaž trubačov, ktorá sa konala v Hronseku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *