parallax background

Česko-Slovenská súťaž poľovníckych trubačov Hronsek 2017

8 júna, 2017
Akademická súťaž trubačov Kostelec ČR 2017
8 júna, 2017
Májobranie 2017
12 júna, 2017

 

V malebnej obci Hronsek pri Banskej Bystrici sa v sobotu 3.6.2017 konala tretia Česko-Slovenská súťaž poľovníckych trubačov, ktorá bola zároveň 40. Celoslovenská súťaž trubačov. Viac ako 180 trubačov z Čiech a Slovenska si prišlo na túto súťaž zmerať sily v kategórií súbory in B a Es, sólisti na poľovnícke rohy in B a Es, a sólisti na lesnice.

Na Slávnostnom zahájení zaznela aj Hymna Slovenských poľovníkov v podaní trubačov TU Zvolen. Po zahájení sme sa postupne začali stavať pred porotu. V kategórií sólisti na lesnice to boli od nás Damián Gondek a Tomáš Burzala. Sólistov na poľovnícke rohy zastupovali Ivana Kôpková, Oskar Takacs, Valentín Priehoda a Jakub Badrna. Keďže v tejto kategórií bolo viac účastníkov, mala aj druhé finálové kolo do ktorého sa dostali zo Zvolena Valentín Priehoda a Jakub Badrna. Pred obedom sa pred porotu postavil aj súbor trubačov T U Zvolen v zložení Ivona Kulizáková, Ivana Kôpková, Oskar Takacs, Valentín Priehoda, Jakub Badrna, Damián Gondek, Stanislav Raždík a Tomáš Burzala. Súbor si za voliteľnú skladbu vybral aj symbolicky skladbu z názvom Zvolenské halali od Edmunda Hatiara. Neskôr sa pred porotu postavil aj súbor Valentínske KuKuKô v zložení Valentín Priehoda, Ivona Kulizákova, Ivana Kôpková a Oskar Takacs.

Pred koncom súťaže sa konal koncert poľovníckej hudby v artikulárnom kostole v Hronseku, počas ktorého bolo vyhodnotenie súťaže, na ktoré sme všetci čakali. A ako to dopadlo? V kategórií sólisti na lesnice Tomáš Burzala obsadil druhé miesto. Súbory in B vyhral súbor Valentínske KuKuKô a na druhom mieste sa umiestnili Trubači TU Zvolen. V kategórií sólisti na poľovnícke rohy Valentín Priehoda obsadil druhé miesto a prvé miesto získal Jakub Badrna. 

Túto súťaž môžeme hodnotiť pre nás ako veľmi úspešnú. Za naše úspechy vďačíme všetkým, ktorí nás podporovali, vedeniu Lesníckej fakulty a v neposlednej rade Bohuslavovi Smutnému, ktorý nás perfektne na túto súťaž pripravil.  

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *